بازی اتاق فرار را در 30 دقیقه یاد بگیرید

بازی اتاق فرار را در 30 دقیقه یاد بگیرید

بازی اتاق فرار را در 30 دقیقه یاد بگیرید


اتاق‌ های فرار نوعی بازی ماجراجویانه و سرگرم‌کننده‌ برای حل پازل هستند ، اما لازم است که حتما مجموعه قوانین اتاق فرار را به دقت یاد بگیرید و دنبال کنید . اگرچه رعایت قوانین معمولا باعث می شود تا بسیاری از بازی ها سرگرم کننده و مهیج بودن خود را از دست دهند ، اما هنگام بازی در اتاق فرار ، آشنا بودن با قوانین و مقررات بازی و رعایت این قوانین ، می توانند تجربه وهیجان شما را افزایش دهند.

برای آشنایی با قوانین رایج اتاق فرار و اینکه چرا باید از آنها پیروی کنید، ادامه مطلب را بخوانید و بازی اتاق فرار را در 30 دقیقه یاد بگیرید !

 

بازی اتاق فرار چگونه است ؟

بازی اتاق های فرار مانند یک بازی ویدیویی واقعی است . این بازی ها شما و گروه دوستان یا خانواده تان را به یک ماجراجویی واقعی و حل پازل و معما می برد ! به طور کلی بازی اتاق فرار شامل موارد زیر است :

 1. تم یا سناریو

اتاق های فرار حول یک داستان و یا موضوع و سناریو خاصی طراحی شده اند . این تم می تواند یک محیط فانتزی ، مانند قلعه جادوگر و یا یک محیط علمی – تخیلی ، مانند آزمایشگاه یک دانشمند دیوانه ، یا یک موضوع ترسناک ، مانند یک خانه جن زده باشد !

تم و سناریو اتاق فرار هر چه که باشد ، مملو از سرنخ ها ، پازل ها و گاهی اوقات محفظه های مخفی است که باید این معماها را در زمان تعیین شده حل کرده و بتوانید راه فرار از اتاق را پیدا کنید !

بیشتر بخوانید : با انواع ژانرهای اتاق فرار آشنا شوید!

 

تم اتاق فرار

تم اتاق فرار

 1. هدف

هدف اتاق فرار این است که قبل از اینکه وقتتان تمام شود ، تمام سرنخ ها را بیابید و همه پازل ها را حل کنید . بسته به موضوع و سناریو اتاق فرار ، هدف شما ممکن است به عنوان “شکستن یک طاق” یا “فرار از خانه خالی از سکنه” توصیف شود .

 1. محدودیت زمانی | تایم بازی اتاق فرار

مهم نیست قوانین اتاق فرار ، موضوع یا پازل ها چگونه طراحی شده باشند و چقدر سخت و هیجان انگیز باشند ، همه آنها یک عامل انگیزشی دارند : محدودیت زمانی ! معمولا اکثر بازی های اتاق فرار 60 دقیقه مهلت دارند تا شما را مشغول کنند !

 1. تعداد بازیکنان و افراد تیم

اتاق‌های فرار همیشه طوری طراحی شده‌اند که به‌ صورت گروهی و تیمی بازی شوند . بنابراین برای حضور در یک اتاق فرار باید تیم خود را تشکیل دهید و برای حل پازل ها و معماهای اتاق فرار با هم همکاری و همفکری کنید .

آموزش بازی اتاق فرار | قوانین بازی اتاق فرار

 

 1. یک تیم خوب انتخاب کنید

هنگام انتخاب تیم خود ، افرادی را انتخاب کنید که نه تنها از حل پازل ها لذت می برند ، بلکه به کار گروهی نیز  اهمیت می دهند . اگر قرار است شما قوانین بازی اتاق فرار به سایر دوستان و هم تیمی های خود اموزش دهید ، سعی کنید زودتر از بقیه حاضر شوید . همچنین وقتی به اتاق فرار رسیدید ، یک لحظه قبل از شروع بازی در مورد استراتژی خود صحبت کنید . اگر هم تیمی های خود را به خوبی می شناسید ، بهتر می توانید مهارت های منحصر به فرد هر یک از اعضا را به دیگران واگذار کنید ! این به شما کمک می کند تا یک برنامه عالی برای موفقیت ایجاد کنید .

 

escaperule2

 

 1. با تیم خود ارتباط برقرار کنید

قبل از رفتن ، وب سایت اتاق فرار را بررسی کنید تا ببینید چه مواردی در اتاق بازی مجاز نیستند . اقلام ممنوعه معمولاً شامل کیف ، کلید ، دوربین ، تلفن همراه ، فندک و حتی کاغذ یا خودکار هستند . این موارد ممنوعه به شما کمک می کنند تا مهارت های ارتباطی خود با افراد تیم را توسعه دهید و سعی کنید به بهترین شکل ممکن با اعضای گروه ارتباط برقرار کنید . مثلا با صدای بلند و واضح در مورد چیزهایی که می بینید و پیدا می کنید صحبت کنید .

به عنوان مثال : اگر خواهرتان در انتهای اتاق گفت : “من یک قفل ترکیبی پیدا کردم که برای باز کردن قفل آن به چهار عدد نیاز است” و پسر عموی شما در کنار شما گفت : “من یک قاب عکس پیدا کردم که در هر گوشه آن یک عدد وجود دارد.” و به این صورت می توانید معماها را با هم فکری و ارتباط درست با هم تیمی ها حل کنید .

در بازی اتاق فرار ، ارتباط چیزی است که سرنخ ها و پازل ها را برای راه حل ها گرد هم می آورد و برای آن به تلفن همراه نیاز ندارید !

 

escaperule3

 

 1. به چیزی در اتاق فرار نباید آسیب بزنید

یک قانون رایج اتاق فرار این است که “به چیزی آسیب نزنید ” . مثلا اگر در باز کردن جعبه قفل در اتاق مشکل دارید ، تلاش برای باز کردن آن می تواند وسوسه انگیز باشد . به طور کلی ، اگر به راحتی باز نمی شود ، پس قرار نیست باز شود . با این حال ، اگر می خواهید مطمئن شوید ، بهتر است از استاد بازی بپرسید “آیا این قرار است باز شود” و سعی در شکستن یا آسیب زدن به آن را نداشته باشید .

به طور کلی ، شکستن وسایل داخل اتاق فرار ، می تواند لذت بردن از اتاق را برای بازیکنان آینده سخت تر (یا حتی غیرممکن) کند . همچنین شما را از حل معما باز می دارد و ممکن است منجر به پایان زود هنگام بازی شما شود !

بنابراین هنگامی که در اتاق فرار هستید باید آرام بمانید و روی کشف سرنخ ها تمرکز کنید . اتاق فرار غیر ممکنی وجود ندارد و آنها طوری طراحی شده اند که توسط افراد مختلف با هر درجه از هوش و کنجکاوی حل شوند . شما و تیم تان باید مراقب الگوها ، اعداد یا حروف اطراف خود باشید . همچنین ، هر چیزی را که در اتاق به نظر می رسد نامناسب است ، یادداشت کنید ، مانند یک ماشین حساب مدرن در یک خانه ویکتوریایی .

حتی موسیقی می تواند یک سرنخ باشد . ممکن است یک سری بوق پیام و کد مشخصی داشته باشند ! سرنخ ها را پیدا کنید و بازی را به خوبی به پایان برسانید .

بیشتر بخوانید : لیست اتاق فرارهای ایران

چرا باید قوانین اتاق فرار را رعایت کنیم ؟

 

 1. قوانین به شما کمک می کند به موقع شروع کنید !

اتاق های فرار بسیار پرطرفدار هستند و معمولا خیلی سریع رزرو می شوند . همچنین یک اتاق فرار ممکن است نتواند پذیرای دیر رسیدن باشد . حتی اگر بتوانید بعد از دیر رسیدن باز هم در اتاق فرار حضور پیدا کنید ، دیر شروع کردن به این معنی است که زمان کمتری برای حل معماها دارید . بنابراین با رعایت قوانین و به موقع حاضر شدن در محل اتاق فرار ، حداکثر لذت و موفقیت را از بازی اتاق فرار تجربه خواهید کرد .

 

 1. قوانین به شما کمک می کند که ایمن باشید !

قبل از شروع بازی اتاق فرار ، میزبان (یا استاد بازی) ممکن است قوانین و “نبایدهای” زیادی را به شما بگوید . اینها ممکن است شامل موارد زیر باشد :

 • هیچ چیزی را در اتاق پرتاب نکنید و به آن آسیب ندهید
 • کیسه یا فندک داخل آن نیاورید
 • حالت غیر طبیعی نداشته باشید

هیچ کس دوست ندارد به او گفته شود کاری را انجام نده ! با این حال ، این قوانین و”نبایدها” وجود دارند تا شما و هم تیمی هایتان را ایمن نگه دارند و اگر قوانین را رعایت کنید ، خود و دوستانتان در امان خواهید بود .

 

 1. قوانین به شما کمک می کند در بازی اتاق فرار برنده شوید !

به راحتی می توان درباره اتاق فرار با یک داستان یا موضوع هیجان انگیز هیاهو کرد . با وجود هیجان ، سعی کنید به قوانینی که میزبان بازی به شما می گوید با دقت گوش دهید . این قوانین ممکن است شامل نکات ارزشمندی باشد که به شما در برنده شدن بازی کمک می کند .

به عنوان مثال ، اگر میزبان به شما بگوید که هیچ یک از مبلمان را جابجا نکنید ، به این معنی است که دری مخفی پشت قفسه کتاب پنهان نیست . این باعث صرفه جویی در وقت شما می شود وگرنه تلاش اضافه و زمان زیادی را برای دیدن پشت قفسه های کتاب هدر خواهید داد !

این قوانین همچنین ممکن است شامل قرار دادن هر سرنخی که می‌یابید روی میز به ‌جای روی زمین باشد . این نه تنها به میزبان بازی کمک می‌کند تا بازی بعدی را تنظیم کند ، بلکه به شما امکان می‌دهد به راحتی سرنخ ‌هایی را که پیدا کرده‌اید پیگیری کنید . در واقع اگر مطلع باشید که همه سرنخ هایی که پیدا کرده اید روی یک میز هستند ، بهتر می توانید پازل ها را حل کنید !

escaperule4 

بازی اتاق فرار در تهران

برای اینکه یک تجربه عالی از ترس ، هیجان و بازی گروهی را داشته باشید بهترین پیشنهاد این است که بازی اتاق فرار در تهران را تجربه کنید . خوشبختانه در تهران و ایران نیز مجموعه های متنوعی از اتاق فرار فعالیت دارند که مجموعه شانس فرار با بازی بی گناه یکی از این مجموعه هاست . اگرقصد رفتن به اتاق فرار شانس فرار یا دیگر بازی ها رو دارید می تونید از طریق سایت تایم فور فان (www.t4f.ir) یا اسکیپ روم دات آی آر (www.escaperoom.ir ) یا اسکیپ زوم اقدام کنید. و یا از پیچ اینستاگرام پروفسور اسکیپ ( professorescape)، برای رزرو و خرید بلیط اقدام کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پوچ
10.000 تومان
20.000 تومان
30.000 تومان
پوچ
40.000 تومان
50.000 تومان
120.000 تومان
شانست رو امتحان کن

ایمیل و شماره موبایلتون رو وارد کنید. شمارتون باید همون شماره ای باشه که باهاش نوبت رزرو میکنین....

قوانین اعطای جوایز:

 • ثبت شماره همراه دقیقا مطابق با رزرو
 • داشتن اسکرین شات از تصویر برنده شدنتون و ارائه حضوری اون
برای رزرو بازی بیگناه در واتس اپ به شماره 09218737875 پیام دهید یا با "همین شماره تماس بگیرید."