چجوری تیم اتاق فرار بسازیم؟

تیم اتاق فرار

تیم اتاق فرار


اما اینکه چگونه تیم اتاق فرار بسازیم و این تیم سازی چه تاثیری در روند بازی اتاق فرار دارد را در ادامه توضیح داده ایم .

فرقی نمی‌کند تیم شما جدید باشد یا سال‌ ها است که با هم کار کرده‌اید ، تیم ‌سازی فرصتی است تا همه را از یک محیط اداری معمولی خارج می کند و باعث می شود کاری سرگرم ‌کننده انجام دهید که می ‌تواند درس ‌های ارزشمند و کاربردی به تیم شما بیاموزد و اتاق فرار بهترین فعالیت برای تیم سازی است .

بیشتر بخوانید : بازی اتاق فرار را در 30 دقیقه یاد بگیرید!

با کی بریم اتاق فرار

برای اینکه بازی اتاق فرار را شروع کنید لازم است یک تیم عالی تشکیل دهید . تنها چیزی که تیم شما نیاز دارد این است که با هم کار کنند و چیز جدیدی را امتحان کنند ! بنابراین برای تشکیل این تیم باید به دنبال افرادی باشید که هم تمایل دارند ترس و هیجان اتاق فرار را تجربه کنند و هم آمادگی خوبی برای کمک کردن به دیگران و حل معماها و پازل های موجود در اتاق فرار را دارند .

البته باید این موضوع را در نظر بگیرید که افراد تیم اتاق فرار نباید خیلی شبیه به هم بوده و دارای مهارتهای یکسان باشند بلکه باید هر کدام از اعضای تیم یک مهارت خاص و ویژه داشته باشد تا بتواتید در کنار هم به بهترین شکل ممکن عمل کنید .

به طور کلی ، اتاق های فرار یک بازی تیمی و نقش آفرینی همه جانبه هستند . بازیکنان در یک اتاق “قفل” می شوند و وظیفه دارند رمز و راز اتاق را در مدت زمان مشخصی حل کنند . بنابراین همه بازیکنان باید با هم کار کنند تا معمای اتاق فرار را حل کنند .

ساخت تیم برای اتاق فرار

ساخت تیم برای اتاق فرار

ساخت تیم برای اتاق فرار

اتاق فرار یا اسکیپ روم ، بازی ای است که کشور را فرا گرفته است . در این بازی خوش می گذرد. ، هیجان انگیز است و مهمتر از همه ، یک تجربه مغزی است که بازیکنان در تمام سنین و مهارت ها را درگیر می کند . اتاق های فرار بازیکنان را به دنیاهای ساختگی منتقل می کنند . هر اتاق فرار حول یک موضوع خاص متمرکز شده و شرکت کنندگان تشویق می شوند تا در نقش شخصیت های مختلف برای بهبود تجربه خود بازی کنند . هدف از اناق فرار این است که در زمان تعیین شده معماهای بازی را حل کنید و خود را از اتاق خارج کنید . بنابراین این یک ماموریت است و برای برنده شدن به بهترین تیم اتاق فرار نیاز دارید .

به طور کلی ، ساخت تیم برای اتاق فرار بسیار مهم است و برای اینکه یک تیم حرفه ای برای انجام بازی اتاق فرار داشته باشید لازم است به چند نکته مهم توجه کنید .

 

 

  1. تعیین کردن تیم لیدر یا رهبر برای تیم اتاق فرار

هر گروهی به یک لیدر یا رهبر نیاز دارد و و اگر شما کسی هستید که پیشنهاد بازی اتاق فرار را داده اید ، احتمالاً رهبر شما هستید . شما به عنوان رهبر ، باید به تیم خود نظم دهید ، مکالمه را تسهیل کنید و هم تیمی های خود را در حین انجام وظایف خود راهنمایی کنید . بنابراین مهم است که در ارتباطات خود هدفمند باشید ، اما به یاد داشته باشید که این یک بازی است . در واقع بهترین رهبران ناظرانی هستند که قضاوت نمی کنند . آنها از تیم حمایت می کنند و همیشه می دانند که کی و کجا باید کمک کنند .

بیشتر بخوانید : انواع سناریو اتاق فرار

  1. تعیین شکارچی یا هانتر برای تیم اتاق فرار

شکارچی یا هانتر (HUNTER) مسئول پیدا کردن سرنخ هاست . هنگامی که ساعت بازی اتاق فرار شروع می شود ، شکارچی به راه می افتد و در هر گوشه و کناری به دنبال سرنخ می گردد . هنگامی که شکارچی سرنخی پیدا می کند ، احتمالاً آن را به رهبر یا استاد معما تعیین شده تحویل می دهد . شکارچی بخش مهمی از تیم اتاق فرار است . بنابراین فردی را به عنوان شکارچی در تیم اتاق فرار انتخاب کنید که طبیعتی کنجکاو دارد ، کسی که عاشق کاوش کردن است . آنها از این فرصت برای اینکه محقق گروه باشند لذت خواهند برد .

 

team2 min

 

  1. تعیین حمایت کننده یا پشتیبان برای تیم اتاق فرار

پشتیبانی بهترین عضو تیم است . آنها ممکن است به دنبال سرنخ یا حل معما نباشند ، اما آنجا هستند تا تلاش های همه را تحسین کنند . در واقع پشتیبانی مانند یک تشویق کننده است . هنگامی که گروه در یافتن سرنخ ‌ها مشکل دارد ، پشتیبانی با کلمات تشویق کننده وارد عمل می‌شود . بنابراین این وظیفه را به یک دوست حامی بسپارید که می داند چگونه روحیه خوب خود را حفظ کند و همه را پرانرژی نگه دارد .

 

  1. تعیین استاد پازل و تحلیلگر برای تیم اتاق فرار

استاد پازل و تحلیلگر کسی است که تمایل دارد همه چیز را بیش از حد تجزیه و تحلیل کند و عاشق ریاضی و حساب و کتاب است . بنابراین فردی که احساس می کنید به این موضوع علاقه مند است را به عنوان استاد پازل و تحلیلگر تیم اتاق فرار انتخاب کنید . این تحلیلگر با سرنخ ها و معماهای آزار دهنده و سخت به خوبی کنار می آید و سعی می کند تا به خوبی معماها را بررسی و حل کنند . بگذارید تحلیلگرتان با یک پازل بنشیند و به آن فکر کند . ممکن است روند فکری آنها بیش از حد متعصب گونه به نظر برسد ، اما نتیجه گیری آنها ممکن است شما را شگفت زده کند .

 

team3 min

  1. تعیین استاد پازل و نابغه بی ادعا برای تیم اتاق فرار

این عضو از تیم در واقع همان دوست باهوش خیابانی شماست . آنها معمولا برعکس تحلیلگر هستند . آنها هرگز به چیزی بیش از حد فکر نمی کنند ، بلکه مسائل و معماها و مشکلات را همانطور که می بینند ، تحلیل می کنند . به طور کلی ، نابغه بی ادعا برای حل سریع سرنخ ها و بدون سردرد نقد بیش از حد و پیچیده عالی است . بررسی کنید که چگونه می توانید تلاش های دو استاد پازل خود را با هم جفت یا تقسیم کنید .

 

  1. تعیین فردی برای سرگرم کردن و خنداندن اعضای تیم اتاق فرار

هر تیم از اتاق فرار به یک فرد شوخ و خوش خنده نیاز دارد تا سایر اعضای تیم را سرگرم کرده و بخنداند . در واقع این شخص ، منعکس کننده تلاش های هم تیمی پشتیبانی شما است . آنها با هم مقداری از فشار ساعت را کم می کنند و باعث می شوند تا هیجان و استرس بازی به یک سرگرمی جالب و خاطره انگیز تبدیل شود . حتی ممکن است سعی کنند به حل یک معما کمک کنند یا سرنخی پیدا کنند . بنابراین حتما شخصی را که به نظرتان بامزه و بازیگوش است را در تیم خود داشته باشید .

 

team4 min

 

  1. تعیین سازمان دهنده برای تیم اتاق فرار

همیشه یک نفر وجود دارد که از سازماندهی اطلاعات لذت می برد . اگر دوستی دارید که تمایل دارد نظم را در هرج و مرج ایجاد کند ، او را به عنوان سازمان دهنده در تیم اتاق فرار انتخاب کنید . در این نقش ، دوست شما از فرصتی برای دسته بندی سرنخ ها لذت می برد . آنها سیستمی را به بازی خواهند آورد که راه را برای تفکر بهتر و حل سریعتر باز می کند .

 

بهترین روش برای رزور اتاق فرار در تهران و ایران

برای اینکه یک تجربه عالی از ترس ، هیجان و بازی گروهی را داشته باشید بهترین پیشنهاد این است که بازی اتاق فرار در تهران را تجربه کنید . خوشبختانه در تهران و ایران نیز مجموعه های متنوعی از اتاق فرار فعالیت دارند که مجموعه شانس فرار با بازی بی گناه یکی از این مجموعه هاست . اگرقصد رفتن به اتاق فرار شانس فرار یا دیگر بازی ها رو دارید می تونید از طریق سایت تایم فور فان (www.t4f.ir) یا اسکیپ روم دات آی آر (www.escaperoom.ir ) یا اسکیپ زوم اقدام کنید. و یا از پیچ اینستاگرام پروفسور اسکیپ ( professorescape)، برای رزرو و خرید بلیط اقدام کنید

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پوچ
10.000 تومان
20.000 تومان
30.000 تومان
پوچ
40.000 تومان
50.000 تومان
120.000 تومان
شانست رو امتحان کن

ایمیل و شماره موبایلتون رو وارد کنید. شمارتون باید همون شماره ای باشه که باهاش نوبت رزرو میکنین....

قوانین اعطای جوایز:

  • ثبت شماره همراه دقیقا مطابق با رزرو
  • داشتن اسکرین شات از تصویر برنده شدنتون و ارائه حضوری اون
برای رزرو بازی بیگناه در واتس اپ به شماره 09218737875 پیام دهید یا با "همین شماره تماس بگیرید."