مزیت اتاق فرار نسبت به سایر تفریحات گروهی

مزیت اتاق فرار

مزیت اتاق فرار


اتاق فرار یک تجربه همه جانبه است که حل مشکلات ، کار گروهی و گرفتن سرنخ برای تکمیل یک هدف را در بازیکنان تقویت می کند . این بازی ، معمولاً تجربیات شناختی و یادگیری خیلی خوبی را به همراه دارد و تجربه ای فوق العاده از یک بازی گروهی را ارائه می دهد . اتاق های فرار همچنین سناریوهایی را به بازیکنان ارائه می دهند که از نظر آموزشی غنی هستند و باعث می شوند احساس شادی داشته باشند ، از باهوش بودن خود لذت ببرند و در نهایت از همکاری در یک تیم احساس رضایت داشته باشند .

اگر برای شما هم این سوال پیش آمده که مزیت اتاق فرار نسبت به سایر تفریحات گروهی چیست حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید و با برخی از مزیت های اتاق فرار بیشتر آشنا شوید .

 

اتاق فرار چیست ؟

به طور کلی ، اتاق‌های فرار نوعی بازی گروهی و تجربه‌ ای جدید و هیجان انگیز هستند که کار گروهی ، حل پازل و یافتن سرنخ‌ هایی برای تکمیل یک هدف را در بازیکنان تقویت و تشویق می کند ! در واقع بازی اتاق فرار ، دارای تجربیات آموزشی ، شناختی و یادگیری است و اتاق‌های فرار تجربه‌ای از بازی را ارائه می‌دهند که شبیه هیچ کدام از تفریحات و بازی های گروهی که تا به حال انجام داده اید ، نیست . در اصل ، بازی اتاق فرار ، سناریوهای آموزشی ، ترسناک ، هیجان انگیز و معمایی را به بازیکنان ارائه می دهند که باعث می شود انها به عنوان نقش اصلی در این سناریو بازی کنند و احساس رضایت ، شادی و باهوشی بیشتری داشته باشند .

escape benefit

مزایای اتاق فرار | مزیت اتاق فرار نسبت به سایر تفریحات

 

 1. توانایی و ظرفیت حافظه را افزایش می دهد

چالش ها و پازل ها می توانند با تعامل با زبان ، نماد یا کد ، راهی عالی برای تقویت حافظه و یادآوری شما باشند . برخی از اتاق های فرار نیاز دارند که انرژی خود را برای حفظ اطلاعات و یادآوری آنها در بازی متمرکز کنید . این تمرین ها به طور قابل توجهی طول عمر و ظرفیت حافظه شما را افزایش می دهد و به شما این امکان  را می دهند  تا چیزهای مفید و قدرتمند را در زندگی روزمره خود به یاد بسپارید .

 

 

escape benefit3

 1. توانایی اجتماعی و ارتباطات را بهبود می بخشد ؛ بهترین مزیت اتاق فرار

انسان نیاز به تعامل اجتماعی دارد . زمانی که در موقعیت‌های پرفشار قرار دارید ، توصیه می‌ شود برای غلبه بر چالش ‌ها با اطرافیانتان ارتباط برقرار کنید . اتاق ‌های فرار تیم ‌ها را در موقعیتی قرار می‌ دهند که در آن ارتباط با هم تیمی ها نقش بسیار مهمی دارد . همانطور که به طور کامل در دنیای دیجیتال غوطه ور می شوید و عمل فیزیکی صحبت کردن شما می تواند به سرعت ناپدید شود ، بازی ‌های اتاق فرار این تمایل درونی بحث در مورد راه‌ حل ‌ها و غلبه بر چالش ‌ها را به ‌عنوان یک تیم احیا می ‌کنند .

 

 1. حواس شما را تحریک می کند

زیباترین قسمت اتاق فرار این است که شما در مرکز عمل قرار می گیرید و باید به عنوان یک بازیگر در سناریوی اتاق فرار نقش آفرینی کنید . در اینجا شما می توانید صداها ، عطرها و غیره را تجربه کنید و همچنین هر چیزی که ممکن است در دنیای اطراف شما وجود داشته باشد را به خوبی احساس کنید . در واقع وقتی وارد اتاق فرار می‌شوید ، حواس‌تان تحریک می ‌شود . به گونه ای که در حین کار تیمی برای خروج از مکان نا آشنا،  میل غریزی به بقا پیدا می کنید و تمام تلاش خود را می کنید تا با همفکری تیم خود از اتاق فرار خارج شوید .

 

 1. سطح رضایت و شادی را افزایش می دهد 

شما همچنین از تکمیل یک چالش با اطلاعات جدید به دست آمده در طی بازی اتاق فرار ، احساس رضایت و شادی زیادی خواهید داشت . به طور کلی ، آدرنالین در اتاق فرار افزایش می‌یابد و وقتی چالش را به پایان می‌رسانید ، به نظر یک دستاورد بزرگ داشته اید . در واقع ، با انجام کار گروهی و دستیابی به موفقیت ، احساس رضایت خیلی خوبی به ذهن شما خطور می کند .

 

escape benefit1

 

 1. خاطرات منحصر به فرد ؛ بهترین مزیت اتاق فرار

وقتی اتاق فرار را ترک می کنید ، می دانید که به چیزی دست یافته اید . می دانید که باید خارج از چارچوب فکر کنید و برای کار در یک تیم بر خلاف شانس پیش رفته اید . شما می توانید در طول این تجربه به زمان های سخت و خوب فکر کنید . سپس متوجه می شوید که خاطراتی ساخته اید که هرگز فراموش نخواهید کرد . احساس موفقیت چیزی است که با خود می برید و افراد فراموش نشدنی و زمان فراموش نشدنی جزئی از خاطرات شما خواهند شد .

 

 

 1. مهارت در تیم سازی و انجام کار گروهی را بهبود می دهد

این احتمالاً بیشترین مزیت اتاق فرار مورد بحث است . شما و همه افرادی که در اتاق هستید   ، معمولا دارای هدف مشترکی هستید ، زیرا هدف این است که شما و تیم تان پازل ‌ها را در محدوده زمانی تعیین شده حل کنید تا بتوانید از اتاق خارج شوید . برای رسیدن به این هدف مشترک ، همه شما باید با هم کار کنید ، که در اینجا تیم سازی و کار گروهی بسیار مهم است .

 

 1. مهارت حل مساله را تقویت می کند

همه ما در هر روز هفته با مشکلاتی روبرو هستیم ، اما به ندرت ، رگبار دائمی معماها و پازل هایی را که اتاق ‌های فرار ارائه می‌دهند به سراغمان می‌آیند . در واقع اتاق های فرار به گونه ای طراحی شده اند که تعداد زیادی معما و پازل را برای شما به وجود می آورند تا با دوستان خود همکاری کنید و این موضوع باعث می شود مغز شما به گونه ای بهتر کار کند و مهارت حل مساله بهتری پیدا خواهید کرد . بدیهی است که هرچه بیشتر بازی اتاق‌ فرار را انجام دهید ، عضلات مغزتان را بیشتر فعال خواهید کرد ، اما حتی انجام تنها یکی از آنها به شما کمک می‌کند تا مشکلات را به روش ‌هایی حل کنید که معمولاً انجام نمی ‌دهید .

 

escape benefit2

 

 1. باعث افزایش فعالیت بدنی و تحرک ؛ مزیت اتاق فرار

معمولا توصیه می شود که حداقل حدود 30 دقیقه در روز را صرف انجام فعالیت بدنی کنید تا سالم بمانید . اتاق های فرار معمولاً یک ساعت طول می کشند ، به این معنی که حداقل میزان فعالیتی را که قرار است در روز انجام دهید دو برابر می کنید . البته ، انجام بازی اتاق فرار مانند دویدن به مدت یک ساعت نیست ، اما شما باید در طول بازی روی پاهای خود بایستید و برای مدتی در اطراف حرکت کنید . به علاوه ، بیایید صادق باشیم ، انجام بازی اتاق فرار بسیار سرگرم کننده تر از دویدن در یک مسیر برای مدت زمان مشخص است !

 

 1. مهارت های مدیریت زمان را بهبود می بخشد

در بازی اتاق فرار ، معمولاً به بازیکنان حداکثر یک ساعت فرصت داده می شود تا پازل ها را حل کنند و با موفقیت از اتاق خارج شوند . با توجه به محدودیت زمانی ، بازیکنان انگیزه دارند تا به زمانی که در اختیار دارند بسنده کنند و تمام تلاش خود را انجام دهند تا بازی را قبل از به پایان رسیدن زمان تمام کنند ! آنها نمی توانند چند دقیقه عقب بنشینند زیرا باید سرنخ هایی را که در اتاق پراکنده شده اند به سرعت پیدا کنند . کاری که بازیکنان معمولا انجام می دهند این است که به صورت جداگانه سرنخ هایی را کشف کرده و سپس آنچه را که پیدا کرده اند با گروه به اشتراک بگذارند ، که باعث صرفه جویی در زمان می شود و همین موضوع تاثیر خیلی زیادی در بهبود مهارت های مربوط به مدیریت زمان خواهد داشت .

 

 1. یک بازی سرگرم کننده و هیجانی است

در حالی که این لزوماً یک مزیت انحصاری برای اتاق های فرار نیست ، اما مطمئنا بیرون رفتن و انجام یک کار سرگرم کننده شما را خوشحال می کند  و چه کسی نمی خواهد خوشحال باشد ؟ اتاق های فرار و معماهای درون آنها باعث افزایش آدرنالین می شود و حل پازل ها باعث افزایش دوپامین می شود که به شما احساس خوبی می دهند ! شادی در زندگی بسیار مهم است و اتاق های فرار مقدار زیادی از آن را ایجاد می کنند .

تنها مشکل اتاق های فرار و شادی ، خطر شکست خوردن است . بدیهی است که اگر موفق نشوید ، احساس خوبی نخواهید داشت ، اما همچنان تجربیات خوبی از حل پازل های فردی در طول مسیر خواهید داشت !

به طور کلی ، اتاق های فرار سرگرم کننده هستند . تمام رضایت روانی و پاداشی که از تکمیل بازی ها به دست می آورید باعث می شود بدانید که از آن لذت برده اید . اینها برخی از مزایای بزرگی است که از اتاق فرار به دست خواهید آورد .

 

escape benefit4

بهترین روش برای رزور اتاق فرار در ایران

برای اینکه یک تجربه عالی از ترس ، هیجان و بازی گروهی را داشته باشید بهترین پیشنهاد این است که بازی اتاق فرار را تجربه کنید .

خوشبختانه در چند سال اخیر مجموعه ای از اتاق فرار های خیلی خوب در تهران راه اندازی شده که علاقه مندان به این سبک از سرگرمی می توانند متناسب با علاقه مندی خود ، بهترین موضوع از اتاق فرار را انتخاب کرده و به همراه دوستان خود ، یک تجربه عالی و هیجان انگیز داشته باشند . مجموعه شانس فرار با بازی بی گناه یکی از این مجموعه هاست.

اگر قصد رفتن به اتاق فرار شانس فرار یا دیگر بازی ها را دارید می توانید از طریق سایت تایم فور فان(www.t4f.ir) یا اسکیپ روم دات آی آر (www.escaperoom.ir ) و یا از پیچ اینستاگرام پروفسور اسکیپ (professorescape) ، برای رزرو و خرید بلیط اقدام کنید  و تجربه ای متفاوت از سرگرمی و بازی گروهی داشته باشید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پوچ
10.000 تومان
20.000 تومان
30.000 تومان
پوچ
40.000 تومان
50.000 تومان
120.000 تومان
شانست رو امتحان کن

ایمیل و شماره موبایلتون رو وارد کنید. شمارتون باید همون شماره ای باشه که باهاش نوبت رزرو میکنین....

قوانین اعطای جوایز:

 • ثبت شماره همراه دقیقا مطابق با رزرو
 • داشتن اسکرین شات از تصویر برنده شدنتون و ارائه حضوری اون
برای رزرو بازی بیگناه در واتس اپ به شماره 09218737875 پیام دهید یا با "همین شماره تماس بگیرید."